fbpx

Сончево и топло, попладне со локален дожд

-

Времето денеска ќе биде сончево со локална облачност и топло. Во попладневните часови ќе има зголемена облачност која ќе предизвика услови за нестабилност и локален дожд. Максималната дневна температура ќе се искачи до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со локална облачност. Дневнaта темепратура ќе достигне 36 степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Твич“ ги укина новите правила за рекламирање откако стримерите почнаа да ја напуштаат платформата

Услугата за пренос во живо „Твич“ објави дека ги укинува своите нови правила за рекламирање - одлука што ја донеле откако неколку стримери најавија дека ја напуштаат платформата. Оваа платформа,...
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=