fbpx

Пуштени во употреба игралишта во Карбинци и во Штип

-

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, и заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ванчо Костадиновски, денеска предадоа во употреба повеќенаменски игралишта во општините Карбинци и Штип.

Во придружба на градоначалникот на општина Карбинци, Зоран Минов, прво во употреба беше пуштено повеќенаменското игралиште во село Таринци, општина Карбинци, а потоа со градоначалникот Илчо Захариев, го пуштија повеќенаменското игралиште во Штип.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...