fbpx

Трет настрадан во пожар во едно деноноќие

Настраданиот бил пронајден во штала. Во моментов се врши увид

-

По двата случаја на настрадани во пожари во изминатово деноноќие, Центарот за управување со кризи (ЦУК), извести и за трет таков случај – животот во пожар го загубило и лице во селото Оџалија во општина Карбинци.

По добиената информација за пожар на Единствениот повикувачки број 112 во ЦУК за запалена штала, денеска околу пладне, и интервенцијата на пожарникарите, утврдено е дека едно лице настрадало при пожар во с. Оџалија. Настраданиот бил пронајден во шталата.

Во моментов се врши увид.

ЦУК: Настрада едно лице при пожар на отворено, има три активни пожари

ЦУК: Маж си ја запалил куќата и загинал во пожарот

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Денес и утре ќе има прашина од Сахара во воздухот на Балканот

Денес и утре може да се очекува повисоко количество на песок од пустината Сахара низ Балканот, вклучително и во Северна Македонија, известува европската Служба за следење на атмосферата -...