fbpx

Почна лидерската средба, на местото на Дескоска се појави Шекеринска

-

Точно навреме, денеска почна третата лидерска средба меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и на ДПА, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи.

На средбата се присутни и набљудувачите, амбадорот на САД, Џес Бејли, и на Европската унија, Аиво Орав.

Промена во екипата има кај СДСМ. Наместо Рената Дескоска-Тренеска, пристигна заменик-претседателката Радмила Шекеринска.

Другите лидери се со екипите што ги придружуваа и на претходните средби.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Двајца осомничени за подметнување два пожари, уште еден предизвикувач на пожар е во притвор

Две лица се осомничени за подметнување на два пожари, изјави министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и додаде дека се преземени чекори за откривање на вистината и за понатамошно...