fbpx

Нигерија: Се урна хеликоптер пред студентски дом

-

Воен хеликоптер се урна и експлодира пред студентски дом на североистокот на Нигерија, подрачје на кое нигериската војска се бори со исламските екстремисти.

Портпаролот на полицијата во нигериската сојузна Адамава не ги изнесе деталите, ниту наведе дали има преживеани, додека сведоците на несреќата велат дека нема преживеани.

Очевидецот Хабу Малам изјави дека хеликоптерот паднал и експлодирал во близина на домот на Универзитетот за технологија „Модибо Адам“ во градот Јола.

Нигерија пет години се бори со побунетите исламисти на северот за земјата.

Фестивал за промоција на феминистичката култура во кино „Фросина“ на 6 април

Во киното „Фросина“ (Младински културен центар - Скопје) на 6 април, со почеток во 20 часот, ќе се прикаже единаесеттото издание на единствениот фестивал за промоција на феминистичката култура...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free