fbpx

Мицкоски: И покрај сите притисоци ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановска ќе победат

-

И покрај сите злоупотреби и покрај сите тие притисоци, и покрај сето она што се случуваше изминативе денови и посебно полициската опсада која што беше реалност во Охрид и Ново Село изминативе неколку денови, ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Сиљановска – Давкова ќе победат денеска. И Македонија денеска ќе добие првата жена за претседател.

Со таква порака до јавноста се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откако гласаше во наслебата Влае.

Тој рече дека денешниот ден „навистина претставува еден свечен ден и покрај сите неправилности и нерегуларности“.

– Очигледно дека карактерот на властодршците на Зоран Заев не мируваат и сакаат на насилен пат да се избере претседател на Република Македонија. Имаме неколку случаи во Источна Македонија и истите денеска ВМРО-ДПМНЕ преку прес конференција им соопшти на јавноста во Република Македонија – рече Мицкоски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Грчкиот дипломат Рокас доаѓа на местото на Дејвид Гир како амбасадор на ЕУ за С. Македонија

Жосеп Борел, високиот претставник на Европската Унија, номинираше 44 нови шефови на делегации на ЕУ, вклучително и нови амбасадори на ЕУ во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Северна...