fbpx

Малите хидроцентрали главна тема во новото издание на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Во фокус на 12. епизода од емисијата за млади „Шорткат“ се малите хидроцентрали. Еколошките организации се обединија во ставот дека од нивната изградба нема ниту економски, ниту еколошки бенефит, а влијанието што го имаат врз животната средина и биодиверзитетот е погубно

Вечерва ново издание на „Шорткат“ – колку е тешко пчеларството?

Во петтата епизода на емисијата „Шорткат“, Кика Авеиро ги носи најважните вести и настани од изминатата недела. Сојузот на средношколци и Институтот за добро управување...

„Гајле ми е“ – нов подкаст на Кика Авеиро

Јутуберката и активистка Кика Авеиро го најави незиниот нов подкаст под името „Гајле ми е“. Темата на првата епизода е родовата еднаквост, а за...

Нова епизода на „Шорткат“ – како младите да стигнат до успешна бизнис приказна?

Нови интересни содржини и актуелни теми ви носиме во новото издание на емисијата за млади „Шорткат“. https://youtu.be/4cJ1_EqK6w4 Во фокус на новата епизода ја имаме успешната бизнис...

Збеснат коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје-Тетово, не предизвика несреќа

Запрежна кола со збеснат коњ се движеше во спротивен правец, во најбрзата сообраќајна лента на автопатот Скопје-Тетово. Видео на социјалните мрежи го покажува исклучително...

Александар Тодороски – победник на Макфест 36

Александар Тодороски е победник на 36-тото издание на фестивалот за забавна музика Макфест. „Под исто небо“ ја отпеа Александар Тодороски, кој во финалната вечер...

Кумановскиот рок состав „Red-Tailed Healer“ ја претстави новата песна „True Seed“

„True Seed“ e нова песна на кумановскиот рок-состав Red-Tailed Healer. Официјално промоцијата се одржа на 16 септември. За разлика од претходните две песни „The...

Галовеј: 200 земји се согласни дека јагленот е главниот проблем...

Одржувањето на Конференцијата за климатски промени на Обединетите нации во Глазгов (КОП 26) беше повод за Новинската агенција Мета да направи интервју со амбасадорката...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free