fbpx

Сексуално образование?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новостите во образованието меѓу кои е сексуалното образование. „Сексуалното образование се случува, само прашањето е дали ќе се случува под контролирани околности или ќе се случува дома без никој да ги гледа, без никој да знае за тоа?“, вели таа.

Ковид-19 е уште тука (видео)

Во новото видео Кика Авеиро зборува отворено за тоа што мисли за моменталната ситуација: “Сега се плашам повеќе отколку на почетокот“ - вели таа. Погледнете...

„Вистината за Бади“ – краток филм на средношколци од Гевгелија за моќта на медиумската кампања

Средношколци од Гевгелија изработија краток игран филм насловен „Вистината за Бади“. Филмот ја прикажува моќта на една медиумска кампања и едностраната вистина, кои придонесуваат...

Како се одвива онлајн полагањето? (Видео)

Поради пандемијата од ковид-19 факултетите беа приморани да организираат онлајн испитна сесија. Како се одвива тоа на Факултет за информатички науки и компјутерско инженерство...

Каква е иднината на јавниот превоз? (Видео)

Во нејзиното ново видео, Кика Авеиро ја изразува својата загриженост во однос на држењето физичка дистанца во јавниот превоз. Како би можело да се...

Пет позитивни работи од пандемијата на Ковид-19 (Видео)

Дали од пандемијата со Ковид-19 може сепак да излезе и нешто позитивно? Кика Авеиро вели да, таа споделува пет работи кои, според неа, се...

Казни за неносење маска на јавни места од затворен тип: Какви маски? Кои места? (видео)

По објавувањето дека е задолжително носењето на маски на јавни места од затворен тип во своето ново видео Кика Авеиро ни покажува какви маски...

Утре се отвора Биеналето на млади уметници во МСУ

Во 20 часот утревечер, во Музејот на современата уметност - Скопје (МСУ) ќе биде отворено 13. Меѓународното биенале на млади уметници со наслов „Страст...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free