fbpx

Бројот на заболени од ковид-19 во земјава е 335, денеска 57 нови случаи

-

Бројот на заболени лица од ковид-19 во земјава е 335, а во изминатово деноноќие се регистрирани 57 нови случаи на ковид-19. Направени се 808 тестови, а најголем дел од регистрираните случаи, вкупно 38 на број, се од Скопје, информираат од Министерството за здравство.

Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (57), денеска се регистрирани 15 реинфекции.

Регистрирани сe 9 оздравени пациенти во текот на изминатово деноноќие, како и едно починато лице од Струга (86г) во болнички услови.

Досега во земјата се направени вкупно 2.177.967 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.722, бројот на оздравени пациенти е 333.833, а бројот на починати лица е 9.554.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ако соученик ве малтретира во вибер група, направете скриншот и пријавете го кај педагогот

Ученик фотографирал соученик во соблекувална пред часот по физичко образование, па потоа фотографијата ја споделил во вибер група во која сите се исмејувале со ученикот-жртва. Девојка споделила фотографија со...