fbpx
Таг: новозаболени лица

таг: новозаболени лица

Нови 139 случаи на ковид-19, регистрирани се 25 реинфекции

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени 1.424 тестови, а регистрирани биле 139 нови случаи на ковид-19: Скопје – 58, Битола – 34, Прилеп – 6, Струмица – 5, Куманово, Кавадарци, Велес, Охрид и Кичево – по 4, Тетово – 3, Гостивар, Кочани и Демир Хисар – по...

Денеска 124 нови случаи на ковид-19, не се пријавени починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.798 тестови и регистрирани се 124 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 67, Битола – 24 и Прилеп – 8. Од вкупниот број на позитивни случаи (124), регистрирани се 22 реинфекции на ковид-19. Во изминатово деноноќие регистрирани сe 114 оздравени пациенти од ковид-19. Во текот на...

Изминативе три дена регистрирани 147 нови случаи на ковид-19, пријавени се 5 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 22.04 до 24.04.2022) направени се 3.722 тестови, а регистрирани се 147 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 84, Битола – 15 и Кавадарци – 12. Од вкупниот број на позитивни (147), регистрирани се 24 реинфекции. Регистрирани сe 238 оздравени пациенти од ковид-19 во изминативе три дена. Во...

Денеска 133 нови случаи на ковид-19, пријавено е едно починато лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.833 тестови, а регистрирани се 133 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 78, Битола – 16 и Велес – 14. Од вкупниот број позитивни случаи (133), регистрирани се 20 реинфекции на ковид-19. Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза Kовид-19 од Мој Термин, дополнително, на 8...

Денеска 185 нови случаи на ковид-19, нема починати лица

Министерството за здравство соопшти дека во изминативе 24 часа во земјава се направени 2.216 тестови, а регистрирани се 185 нови случаи на ковид-19. Од нив, речиси две-третини се од Скопје - 114, а следен град е Битола со 29, додека третиот според бројките, Кавадарци, има само 9 нови случаи. Од вкупниот број позитивни (185), регистрирани се 28 реинфекции, односно случаи...

Денеска 150 нови случаи на ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.290 тестови, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 84, Битола – 23 и Прилеп – 9. Од вкупниот број на позитивни (150), регистрирани се 27 реинфекции од ковид-19. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е едно починато лице: од Демир...

Денеска 202 нови случаи на ковид-19, пријавени се 2 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.285 тестови, а регистрирани се 202 нови случаи на ковид-19, од кои најмногу во Скопје – 117, Битола – 24 и Кавадарци – 15. Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (202), регистрирани се 35 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани две починати лица, по...

Регистрирани 236 нови случаи на ковид-19, денеска нема смртни случаи

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 2.212 тестови, а регистрирани се 236 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во Скопје – 125, Битола – 29 и Кавадарци – 12. Од вкупниот број позитивни случаи на ковид-19 (236), регистрирани се 38 реинфекции. Во изминативе 24 часа регистрирани сe 252 оздравени пациенти, а не се...

Пријавени 300 нови случаи на ковид-19, во изминатово деноноќие оздравени се 197 лица

Денес се регистрирани 300 нови позитивни случаи на ковид-19, а од нив 59 се реинфекции, информираат од Министерството за здравство. Во изминатово деноноќие пријавено е едно починато лице од Битола (71г), починато во болнички услови. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 197 оздравени пациенти, при што најмногу во Скопје – 129, Битола – 16 и Кавадарци – 10. Досега во...

Денеска 201 нов случај на ковид-19, пријавени се пет починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на ковид-19, при што најголем број од новозаболените се од: Скопје – 111, Битола – 27 и Кавадарци – 19. Од вкупниот број на позитивни случаи (201), регистрирани се 37 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани две починати...

Денеска 262 нови случаи на ковид-19, пријавено е едно починато лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.225 тестови, а регистрирани се 262 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 138, Битола – 25 и Кавадарци – 17. Од вкупниот број на позитивни (262), регистрирани се 39 реинфекции од ковид-19. Во текот на изминатото деноноќие, регистрирано е едно починато лице од Скопје (87г),...

Денеска се регистрирани 310 нови случаи на ковид-19 од 2.776 тестови, починаа 6 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 180, Битола – 29 и Прилеп – 21. Од вкупниот број на позитивни случаи (310), регистрирани се 48 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, се...

Денес се регистрирани 188 нови позитивни случаи на ковид-19, починаа 3 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.245 тестови, а регистрирани се 188 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 123, Битола – 18, Кавадарци – 10, Прилеп – 6, Куманово – 5, Штип и Делчево – по 4, Гостивар, Охрид, Кочани и Гевгелија – по 2, Тетово, Велес, Струмица,...

Денеска 322 нови случаи на ковид-19, пријавени се 6 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.246 тестови, а регистрирани се 322 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во: Скопје – 178, Битола – 31 и Кавадарци – 19. Од вкупниот број на позитивни случаи (322), регистрирани се 42 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е едно починато лице од Скопје (86г),...

Денеска 281 новозаболен од ковид-19, пријавени се тројца починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.275 тестови, а регистрирани се 281 нов случај на ковид-19. Најголем број од новозаболените лица се регистрирани во: Скопје – 169, Битола – 24 и Кавадарци – 13. Од вкупниот број на позитивни случаи на ковид-19 (281), регистрирани се 48 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се три...

Денеска 319 нови случаи на ковид-19, пријавено е едно починато лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.720 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19, и тоа во: Скопје – 184, Битола – 25, Кавадарци – 23, Куманово – 14, Прилеп – 11, Велес и Кичево – по 9, Гевгелија – 7, Охрид – 6, Неготино и Делчево – по 5, Кочани –...

Нови 64 случаи на ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 965 тестови, а регистрирани се 64 нови случаи на ковид-19, од кои 50 се во Скопје, Прилеп и Кавадарци по 5, Битола, Тетово, Крива Паланка и Виница по 1. Од вкупниот број на позитивни (64), регистрирани се 12 реинфекциии. Регистрирани сe 296 оздравени пациенти од: Скопје – 173, Прилеп –...

Во последното деноноќие регистрирани 198 нови случаи на ковид-19, девет лица починале

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, од направени 1.996 тестови се регистрирани 198 нови случаи на ковид-19. Најголем дел од новорагистрираните случаи се во Скопје – 120, потоа во Битола - 15, Прилеп – 11, Охрид – 7, Куманово и Виница – по 6, Кавадарци – 5, Тетово, Велес, Штип и Кичево – по 4, Дебар...

Регистрирани 302 нови случаи на ковид-19, пријавени 6 починати лица

ковид тест
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, од направени 2.182 тестови се регистрирани 302 нови случаи на ковид-19. Најголем дел од новозаразените се во Скопје – 158, Прилеп – 22, Битола – 17. Од вкупниот број позитивни, регистрирани се 35 реинфекции. Министерството за здравство информира дека се оздравени 315 пациенти. Во текот на последното деноноќие, пак, починале 5 лица –...

Денеска 318 нови случаи на ковид-19, пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.358 тестови, а регистрирани се 318 нови случаи на ковид-19. Најголем број од случаите се регистрирани во: Скопје – 166, Битола – 24, Велес и Прилеп – по 18. Од вкупниот број на позитивни случаи (318), регистрирани се 43 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 7...

Пендаровски: Ако од бугарска страна пак се спори идентитетот, да се повлечеме од преговорите

По денешната средба со членовите од Советот за безбедност, кажав дека откако францускиот предлог ќе влезе во Владата, очекувам во заклучоците на Влада, да стои дека од денот кога...