fbpx

Антитерористички операции во Албанија, Косово и во Македонија

-

Заедничка антитерористичка операција беше спроведена минатата недела во Албанија, Косово и во Македонија, соопштија албанските власти. Во Албанија, специјализирани структури за борба против тероризмот во државната полиција, а во соработка со обвинителството за сериозен криминал, уапсија четири лица со албанска националност.

Операцијата беше спроведена од државната полиција во координација со локалните полициски сектори на Тирана, Скадар, Дебар, Елбасан, како и со мобилните операциони сили.

Албанската полиција вчера соопшти дека антитерористичките сили и обвинителството за сериозен криминал, во соработка со соседните земји, Косово и Македонија, сè уште бараат потенцијални соработници на четирите уапсени лица.

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download