fbpx

Жител на Струга требало да седи во изолација, а бил виден во аптека во градот

-

ОВР Струга поднесе кривична приjава против Д.Д.(34) од струшкото село
Лабуништа, со живеалиште во Струга, бидејќи во неделата, иако му е издадено решение од Државниот санитарен и здравствен инспекторат за изолација, бил забележан во аптека во Струга.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Поставена биста на Томас Транстромер во седиштето на Струшките вечери на поезијата

Во спомен-домот на браќата Миладиновци во Струга и седиштето на меѓународниот поетски фестивал Струшките вечери на поезијата е откриена биста на Томас Транстромер, добитник на Златниот венец на Струшките...