fbpx

Жител на Драмче починал од студ и од глад

-

Ниската температура, која неделава падна под нулата, ја зеде и првата жртва. Четириесет и тригодишниот Златко од делчевското село Драмче, кој живеал сам, во понеделникот соселаните го пронашле мртов.

Лекар од итната помош во Делчево го прегледал телото на починатиот и утврдил дека нема траги на насилство. Првите индикации се дека човекот починал од студ и од глад, потврди портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Починатиот Златко имал семејство во истото село, но живеал одделно во друга куќа. Немал приходи ниту, пак, бил корисник на социјална помош.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...