fbpx

За едно деноноќие гореле два автомобили во Скопје

-

Два автомобили гореле вчера и ноќеска во Скопје, извести полицијата.

Првиот случај бил пријавен во полиција од скопските пожарникари, кои вчераутро известиле дека изгаснале пожар на автомобил на паркиралиштето до Меѓуградска автобуска станица. Пожарникарите ги известила скопјанка која управувала со автомобилот „бе-ем-ве“ со скопски таблички. Кажала дека штом го паркирала автомобилот, од кај моторот почнал да излегува чад.

Вториот случај е во населбата Бутел, а според некои медиуми, изгорел автомобил на пејачот Сашо Каимовски – Панки. Делумна потврда за тоа има и во полицискиот билтен, односно во наведените иницијали на сопственикот на изгореното возило. Според полицијата, 55 минути по полноќ ноќеска граѓанин пријавил дека е опожарен автомобил „ауди А8“ на С.К. (50). Пожарот на автомобилот на улицата Натанаил Кучевишки го изгаснала Бригадата за противпожарна заштита – Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На вебинар за „сајбер чистка“ ќе дознаете како да се брише „дигиталната прашина“

Живееме во време кога да се одржува сајбер хигиена е исто како да се одржува лична хигиена. Taa мора редовно да се одржува, а веќе кога ќе премине во...