fbpx

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради атлетска трка

Трасата на која ќе се одвива трката од осум часот наутро е: Сартно/целна позиција на ул.„Беласица“ пред трговскиот центар “Ист гејт мол“, десно по бул. „Гоце Делчев“(десна коловозна лента), потоа повторно по бул. „Илинден“ (десна коловозна лента) сè до крстосница со ул.„МАНАПО“ и назад по истата коловозна лента

-

Утре (недела 17 септември 2023 г.) од осум часот наутро во Скопје Министерството за внатрешни работи ќе спроведе посебен режим на сообраќај поради одржување на атлетска трка.

Полицијата информира дека трката ќе се одвива по следната траса:

Стартно/целна позиција на ул.„Беласица“ пред трговскиот центар “Ист гејт мол“, десно по бул. „Гоце Делчев“(десна коловозна лента), потоа повторно по бул. „Илинден“ (десна коловозна лента) сè до крстосница со ул.„МАНАПО“ и назад по истата коловозна лента.

Од тие причини Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хаос во Германија по обилните снежни врнежи

Обилните снежни врнежи во текот на ноќта ги парализираа транспортните врски во јужната германска покраина Баварија, оставајќи заглавени илјадници патници, а дел од железничкиот сообраќај беше во прекин поради...