fbpx
Таг: параглајдери

таг: параглајдери

Најдобрите параглајдеристи од светот го ишараа небото над Крушево [галерија]

Денеска е последниот ден од Светскиот куп Крушево 2022, во кој учествуваат најдобрите светски параглајдеристи. Во текот на изминативе седум дена настапија стотици натпреварувачи од 40 земји. „Натпревари од ваков ранг на светско ниво има само пет, а самите учесници во натпреварот велат дека условите на теренот го прават полетувалиштето за параглајдинг во Крушево едно од најдобрите“, рекоа од Општина...

Филмот „Скејтањето не е за девојчиња“ со две награди на Сараевскиот филмски фестивал

Најновиот филм во подготовка „Скејтањето не е за девојчиња“ на режисерката Дина Дума, а во продукција на „Сестри и брат Митевски“ освои две награди за развој во програмата Синелинк...