fbpx
Таг: Фејсбук страници

таг: Фејсбук страници

Гугл отстранува апликации од Play Store кои краделе лозинки од профили на Фејсбук

Девет апликации од Google Play Store кои имале над 5,8 милиони симнувања од корисниците низ целиот свет краделе лозинки од профили на социјалната мрежа Фејсбук. Компанијата Гугл ги отстранува овие апликации кои направиле прекршувања на приватноста на корисниците на апликациите, измамувајќи ги за да украдат информации од нив, пишува Engadget. Апликациите ги измамиле корисниците на Фејсбук преку вчитување на вистинската...

Цензурирани албански портали и фејсбук-страници со антивладини содржини

На една од најпознатите страници на „Фејсбук“ во Албанија, позната како „Лолита“, неодамна се појави објава во која се наведува дека неколку претходни објави, поврзани со државници и со бизнисмени, биле отстранети од „Фејсбук“, јавува дописникот на „Мета“ од Тирана. ФБ-страницата „Лолита“ е отворена од тројца млади студенти кои засега сакаат да останат анонимни, а на неа се наоѓаат содржини со кои...

Ковачевски: Заврши времето на изобилство, сега мора да се штеди струја

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање истакна дека Владата има план за справување со енергетската криза и веќе ги има ставено во функција сите свои капацитети, посочувајќи...