fbpx

Vanhoute: Të gjithë ishin konstruktiv, por ka shumë punë deri në zgjedhje

-

Ndërmjetësi belg Piter Vanhoute përshëndeti marrëveshje e arritur sot për ekspertët e KSHZ-së.

“Jam shumë i lumtur dhe mund të njoftoj se liderët e partive politike arritën marrëveshje për ekspertët e KSHZ-së. Shpresoj që sa më shpejtë të filloj me punë dhe të emërohet sekretari i përgjithshëm. Mund të them se partitë ishin konstruktive” tha Vanhoute.

Ndërmjetësi megjithatë theksoi se deri në zgjedhje ka shumë punë për t’u bërë.

“Ngelin shumë çështje që duhet zgjidhur deri në zgjedhje, siç është Ligji për mediumet, Agjencia për shërbime audio dhe audio vizuale, avokati i popullit, Komisionit kundër korrupsionit. E gjithë kjo duhet të zgjidhet deri në zgjedhjet e prillit” tha Vanhoute.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.