fbpx

Ratajkovski nga pushteti do të merr mjete për të incizuar film dokumentar për zogj, akuzon LSDM

-

Krye- redaktori përgjegjës i servisit të parë programor të Televizionit maqedonas, Dime Ratajkovski është pjesë e projektit për të cilin pushteti do të ndaj 30.000 euro mjete të shtetit- akuzoi sot në konferencë shtypi, zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov.

“Nga të gjithë skenaristët e njohur, nga të gjithë shtëpitë e produksionit në Maqedoni, ja pikërisht filmi dokumentar ku skenarin e shkruan redaktori I dëgjueshëm I TVM-së, merr nga Agjencia për film 2.000.000 denarë apo mbi 30.000 euro. Ky është dokumenti I Agjencisë së filmit, ndërsa linku disa orë para konferencës s’mund të hapej. Në të shihet se Ratajkovski do të regjistroj film për zogj me titull “Ngjyrat e Prespës- Zogjtë”. Kombinim I çuditshëm nga një historian me shkencë të zogjve. A janë këto mjete “faleminderit” për dëgjueshmërinë e Dime Ratajkovskit. Gati 4 vite TVM pa syve të opinionit është shndërruar në servis informativ, është shndërruar në mikrofon partiak të Gruevskit dhe VMRO DPMNE-së tha Shilegov.

филм-за-птици

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.