fbpx

LSDM: Prapa “Kurir” qëndron Mijalkov, për këtë shkak fshesh të ardhurat milionëshe

-

LSDM sot përmes njoftimit akuzoi se portali “Kurir” me ditë të tëra hesht për të ardhurat prej 1,3 milion euro sepse prapa kësaj qëndron  ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov, kushëriri i kryeministrit Nikolla Gruevski.

Nga partia opozitare thonë se firma pronare e “Kurir”, EM MEDIA SH.P.K –Shkup është e lidhur me kompaninë NVSP, që sipas LSDM-së është themelues i Agjencisë së sigurimit SGS.

“Pas agjencisë së sigurimit SGS qëndron personalisht kushëriri Sasho Mijalkov. Pronari i NVSP, themelues i së cilës është SGS është Vladislav Stajkoviq, Zharko Lukovski, drejtori kryesor dhe ekzekutiv i “T Mobile Maqedoni”. Qytetarët në projektin “E vërteta për Maqedoninë” dëgjuan për lidhshmërinë e kompanisë së Stajkoviq, NSVP me provizionin prej 540 mijë euro që Mijalkov e kërkon për pajisje përgjimi nga Izraeli. Përmes “Kurir”, Gruevski dhe familja kanë zbatuar politikën redaktuese të mediumeve që drejtpërdrejtë janë nën kontrollin e tyre” thuhet në njoftimin e LSDM-së.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.