fbpx

Kuvendi papritmas caktoi seancë për orën 17

-

Kuvendi i RM-së papritmas, për orën 17, caktoi seancë në të cilën në rend dite janë tre ligje. Pika e parë është propozim- ligji për plotësimin e Ligjit për bujqësi dhe zhvillim rural, me procedurë të shkurtë, pika e dytë është propozim- ligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për kryerjen e sanskioneve, me procedurë të shkurtë dhe pika e tretë e propozim- ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për shërbime të prokurorisë publike, me procedurë të shkurtë.

Edhe pse nuk është në rend dite, në këtë seancë parlamentare, sipas informacioneve jozyrtare është e mundshme të plotësohet me dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili të premten e dorëzoi deri te kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.