Komisari për zgjerim të Bashkimit Evropian, Johanes Han, të hënën do të vjen në Shkup,

“E ndjekim nga afër zhvillimin e ngjarjeve në Maqedoni dhe u bëjmë thirrje të gjithë partive të vazhdojnë të punojnë për ta implementuar Marrëveshjen e Përzhinos. Euro-komisari Han ka në plan që javën tjetër ta vizitojë vendin tuaj, saktësisht të hënën” tha sot zëdhënësja e tij, Maja Kocijançiq.