fbpx

Хан в понеделник во Скопје

-

Комесарот за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, в понеделник ќе допатува во Скопје.

– Одблизу го следиме развојот на настаните и ги повикуваме сите партии да продолжат да работат на имплементирање на Договорот од Пржино. Еврокомесарот Хан планира идната недела да ја посети земјата, поточно в понеделник – рече неговата портпаролка, Маја Коцијанчич.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...