fbpx

Putin: Me vëmendje ndjekim çdo gjë që ndodh në Maqedoni

-

Me vëmendje të posaçme ndjekim çdo gjë që ndodh në vendin tuaj, i ka thënë presidenti rus Vladimir Putin presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov në takimin e tyre në Moskë.

“Dëshirojmë situata brenda- politike në Maqedoni të zhvillohet sipas Kushtetutës dhe parimeve demokratike. Jam i bindur se përvoja juaj, ndikimi juaj dhe autoriteti do të kontribuojnë për këtë”, ka deklaruar Putin.

Presidenti rus ka shprehur kënaqësinë që raportet maqedonase- ruse avancohen dhe se ka lëvizje pozitive në shkëmbimin ekonomik.

Në fillim të takimit Putin ia ka uruar mirënjohjen presidentit Ivanov që dje e mori nga patriarku i Kishës Ortodokse Ruse, Kiril.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.