fbpx

BDI jep dritë jeshile për propozimin e LSDM-së për përdorimin e gjuhës shqipe

-

Kryesia qendrore e BDI-së ka dhënë dritë jeshile për propozim- vendimin e LSDM-së rreth përdorimit të gjuhës shqipe, ngel tani grupet e punës të shoshitin dallimet e vogla që edhe nuk janë aq të rëndësishme rreth këtij propozim- ligji, njoftoi zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani pas mbarimit të takimit të kryesisë që mbrëmë mbajti takim në selinë e partisë në Reçicë të Vogël.

Nesër pritet lideri Ahmeti të thirr kryesinë qendrore të partitë dhe të bisedojnë për pikat tjera që janë kusht për BDI-në për dhënien e nënshkrimeve LSDM-së për formimin e qeverisë së re.

Pikat tjera kanë të bëjnë me punën e PSP-së, euro- integrimet, ndarja e buxhetit, ku liderët e dy partive paraprakisht theksuan se nuk ka dallime dhe se dakordohen rreth tyre.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.