fbpx
Tag: претседателство

tag: претседателство

BDI do t’i hetoj të gjithë zyrtarët e partisë për shpërdorime

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka njoftuar se në takimin e fundit të kryesisë së partisë është biseduar edhe për nevojën për reformim transparent në të gjitha nivelet e strukturat e BDI-së. “Besimi i qytetarëve për zbatimin e premtimeve zgjedhore është realizuar me pjesëmarrjen pandërprerë në të gjitha kompetencat, që ka bërë eksponentët partiak të bëhen cak i kritikave të...

BDI jep dritë jeshile për propozimin e LSDM-së për përdorimin e gjuhës shqipe

Kryesia qendrore e BDI-së ka dhënë dritë jeshile për propozim- vendimin e LSDM-së rreth përdorimit të gjuhës shqipe, ngel tani grupet e punës të shoshitin dallimet e vogla që edhe nuk janë aq të rëndësishme rreth këtij propozim- ligji, njoftoi zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani pas mbarimit të takimit të kryesisë që mbrëmë mbajti takim në selinë e partisë...

Kryesia qendrore e BDI-së sot do të merr vendim

Kryesia qendrore e BDI-së në përbërje më të gjerë është takuar në selinë e partisë në Reçicë të Vogël dhe po diskuton lidhur me propozimet konkrete për koalicion të mundshëm me VMRO DPMNE-në për themelimin e qeverisë. Takimi ka filluar më ora 14 dhe para fillimit askush nuk u prononcua për rrjedhën e bisedimeve. Por, burime të larta të partisë...

Në mesnatë skadon afati për formimin e Qeverisë, BDI takim më ora 14

Në mesnatë skadon afati për mandatarin Nikola Gruevski që të formoj qeveri dhe deri atëherë duhet të merr përgjigje nga numri një i BDI-së, Ali Ahmeti nëse partia e tij do të bëj koalicion me VMRO DPMNE-në. Mbrëmë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të BDI-së në selinë në Reçicë të Vogël, Ahmeti deklaroi se nuk ka përgjigje me kë...

Kryesia e BDI-së e zhgënjyer nga dështimi i bisedimeve

Kryesia e Këshillit të Përgjithshëm e BDI-së në mbledhjen e mbajtur sot, 12 qershor 2015 diskutoi gjerësisht mbi zhvillimet e fundit politike në vend pas mos arritjes së marrëveshjes në mes partive politike në bisedimet e Brukselit me 10 qershor 2015. Pas informimit gjithëpërfshirës nga ana e Kryetarit z. Ali Ahmeti, Kryesia e BDI-së shpreh dëshpërimin për dështimin e bisedimeve...