fbpx

Сончево време со слаб ветер и температура до осум степени

-

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.Температурата ќе се движи од минус еден до осум Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, температурата ќе достигне до пет Целзиусови степени.

Во наредните денови ќе се задржи период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Од четврток кон викендот ќе се зголемуваат условите за појава на магла по одделни котлини.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Грчкиот дипломат Рокас доаѓа на местото на Дејвид Гир како амбасадор на ЕУ за С. Македонија

Жосеп Борел, високиот претставник на Европската Унија, номинираше 44 нови шефови на делегации на ЕУ, вклучително и нови амбасадори на ЕУ во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Северна...