На регионалниот пат Јажинце – Тетово, управувајќи возило „ауди 80“ со тетовски регистарски ознаки, Љ.A. (54) удрил во пешакот Бранче Б.(52) од Тетово, кој починал на местото на настанот.

Смрт е констатирана од лекар. По извршениот увид, по наредба на јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.