fbpx

Пешак згазен на „Партизанска“ во Скопје, возачот побегнал

21-годишниот пешак со тешки телесни повреди е на лекување во скопскиот Клинички центар, а полицијата допрва треба да го најде возачот на автомобилот

-

Во Скопје вчера вечер се случила сообраќајна несреќа, при што возило удрило во пешак, а возачот го напуштил местото на сообраќајната незгода, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). 21-годишниот пешак со тешки телесни повреди е на лекување во скопскиот Клинички центар, а полицијата допрва треба да го најде возачот на автомобилот.

„На 17.11.2023 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, патничко возило удрило во С.П.(21) од Скопје и го напуштило местото. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, стои во денешниот Билтен на МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Притвор за таткото на убиената Вања, за Палевски истрага за убиство и грабнување

Вечерва 48-часовен притвор доби петтоосомничениот Александар Ѓорчевски, татко на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска од Скопје, потврдија од Основниот кривичен суд Скопје. „Поради опасност од бегство, влијание врз сведоци и...