fbpx

Перо Антиќ со два поени, Атланта го победи Њујорк

-

Атланта го доби првиот од двата дуели во низа со Њујорк, откако гостите поведоа во првата четвртина со 32:20, а полувремето заврши со резултат 61:48.
Кајл Корвер постигна 27 поени, од кои 20 во вторите две четвртини, со што Атланта ја неутрализираше предноста на гостите од полувремето и веќе водеше еден поен на крајот од третата четвртина (75:74). Последната четвртина, исто така, им припадна на домашните кои постигнаа 28 поени, наспроти 22 за гостите, со што се дојде до конечниот резултат од 103:96. Перо Антиќ постигна два поени од слободни фрлања во втората четвртина, а имаше и по еден офанзивен и еден дефанзивен скок.