fbpx
Таг: Атланта

таг: Атланта

Евакуиран аеродрмот во Атланта, се слушаат пукотници

Полицијата го евакуирала меѓународниот аеродром „Хартѕсилд-Џексон“ во Атланта поради сомнителен пакет. Светските медиуми јавуваат дека се евакуирани сите патници на аеродромот и се трага по сомнителен пакет, кој, наводно, се наоѓа во нечиј багаж. Одредени медиуми, повикувајќи се на објави на социјалните мрежи, јавуваат дека на аеродромот дошло и до пукање. На социјалната мрежа „Твитер“ има многу објави што говорат за пукање на аеродромот и...

Атланта го совлада Хјустон

Серијата одлични настапи на Атланта хоукс продолжи и рано утрово, откако тимот на Перо Антиќ славеше над Хјустон со 104-96 за својата петта победа во низа, пренесе „Канал77“. Хјустон настапи на овој меч без Џејмс Харден, но дури и во отсуство на првата ѕвезда, гостинскиот тим ги изненади „јастребите“, стигнувајќи до предност од 18 поени пред крајот на втората четвртина. Сепак, „ракетите“...

Антиќ одличен на натпреварот против Вашингтон

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ одигра одличен натпревар за тимот на Атланта и постигна двоцифрен број поени во три последователни натпревари. Вчеравечер тимот на Атланта хоукс го победи тимот на Вашингтон со 120:89, а македонскиот кошаркар беше четврти најдобар стрелец. Антиќ постигна 12 поени, од кои три тројки и три успешно реализирани слободни фрлања. За тимот на Атланта ова беше осма победа...

Перо Антиќ, 17 минути на терен за нова победа на Атланта

Перо Антиќ играше 17 минути за продолжување на победничката серија на Атланта хокс, откако тимот славеше пред своја публика над Мемфис гризлис со 96-86. До 28. триумф сезонава, 20. во последните 22 натпревари, Атланта беше предводена од Џеф Тиг со 25 поени, а на спротивната страна Мајк Конли постигна 17 поени. Резултати: Атланта – Мемфис 96-86 Голден стејт – Индијана 117-102 ЛА клиперс – ЛА лејкерс...

Атланта го победи Денвер, Антиќ постигна седум поени

„Јастребите“ од Атланта, со победата над Денвер од 96:84, ја забележаа шестата победа во низа, вкупно 13 во новата сезона во НБА-лигата. Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ, одигра 15 минути, постигна седум поени и забележа шест скока и една асистенција. Најефикасен во тимот на Атланта беше Пол Милсап, кој постигна 23 поени, а во тимот на Денвер, Вилсон Чендлер постигна...

Антиќ со пет поени за победа на Атланта во Њујорк

Антиќ одигра 16 минути и постигна пет поени
Тимот на Атланта хоукс победи на гостувањето кај Њујорк никс во „Медисон сквер гарден“ со 85:91. Македонскиот интернационалец од редовите на Атланта, Перо Антиќ, одгира 16 минути, постигна пет поени и имаше два дефанзивни скока. Најефикасни во тимот на Атланта беа Пол Милсап со 19 поени, Кајл Корвер со 17 поени и Денис Шредер со 14 поени. За тимот на Њујорк...

Перо Антиќ со два поени, Атланта го победи Њујорк

Атланта го доби првиот од двата дуели во низа со Њујорк, откако гостите поведоа во првата четвртина со 32:20, а полувремето заврши со резултат 61:48. Кајл Корвер постигна 27 поени, од кои 20 во вторите две четвртини, со што Атланта ја неутрализираше предноста на гостите од полувремето и веќе водеше еден поен на крајот од третата четвртина (75:74). Последната четвртина, исто...

Атланта повторно изгуби

Атланта хокс го доживеа третиот пораз во новата сезона од НБА-лигата, откако загуби на гостувањето кај Шарлот со 122-119 по две продолженија. Нашиот Перо Антиќ на овој меч мина 23 минути на паркетот и имаше учинок од 8 поени, 2 скока и од 3 асистенции. Ал Хорфорд беше најпрецизен во редовите на Атланта со 24 поени, а во победничкиот тим, Ал Џеферсон...

Атлантна без Антиќ загуби во првиот натпревар од новата сезона

Екипата на Атланта, на гостувањето во Торонто, со пораз ја почна новата сезона во НБА-лигата и загуби со 109-102, а во тимот на гостите немаше место за македонскиот кошаркар Перо Антиќ. Антиќ, по одлуката на тренерот, не доби шанса да настапи на првиот меч во новата НБА-сезона. Мајами славеше против Вашингтон со 107-95, на дуелот во кој доминираше Бош кај Мајами со 26 поени...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...