fbpx

Евакуиран аеродрмот во Атланта, се слушаат пукотници

-

Полицијата го евакуирала меѓународниот аеродром „Хартѕсилд-Џексон“ во Атланта поради сомнителен пакет. Светските медиуми јавуваат дека се евакуирани сите патници на аеродромот и се трага по сомнителен пакет, кој, наводно, се наоѓа во нечиј багаж.

Одредени медиуми, повикувајќи се на објави на социјалните мрежи, јавуваат дека на аеродромот дошло и до пукање.

На социјалната мрежа „Твитер“ има многу објави што говорат за пукање на аеродромот и оти патниците бегаат во паника.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...