fbpx

Откриена уште една бомба во Истанбул

-

Турските безбедносни служби денеска деактивираа бомба откриена пред трговски центар во квартот Башакшехир.

Случаен минувач ја открил бомбата поставена во сомнителен пакет, по што пријавил во полиција.

Ова е втор обид за напад на трговски центар во Истанбул во последните 24 часа.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...