fbpx

Од вечерва на полноќ поскапува дизелот

Бензинот останува иста цена

-

Дизелот од вечерва на полноќ поскапува за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Од вечерва на полноќ ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 78 денари по литар. Бензините ЕУРОСУПЕР 98 и 95 остануваат по иста цена, односно 83,5 и 81,5 денари по литар.

Остануваат исти и цените на екстра лесното масло и мазутот, кои ќе се продаваат за 77, односно 41,3 денари по литар.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Поради предизборни митинзи, утре и во недела изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, овој викенд ќе биде воведен изменет режим на сообраќај во Скопје, информираше попладнево Министерството за внатрешни работи (МВР). Поради партиски...