fbpx

Од вечерва на полноќ поскапува дизелот

Бензинот останува иста цена

-

Дизелот од вечерва на полноќ поскапува за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Од вечерва на полноќ ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 78 денари по литар. Бензините ЕУРОСУПЕР 98 и 95 остануваат по иста цена, односно 83,5 и 81,5 денари по литар.

Остануваат исти и цените на екстра лесното масло и мазутот, кои ќе се продаваат за 77, односно 41,3 денари по литар.

МОН: Запишувањето вонредни ученици во медицинските училишта се става во мирување

Сите јавни средни училишта во државата кои имаат добиено верификација за изведување на настава од здравствена струка се известени дека запишувањето на вонредни ученици се става во мирување, почнувајќи...
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download