fbpx

Од „Комунална хигиена – Скопје“ се пофалија дека расчистувале диви депонии

Притоа, како што велат оттаму, подигнале околу 300 кубни метри, претежно кабаст и градежен отпад

-

Преку соопштение до медиумите Јавното претпријатие „Комунална хигиена -Скопје“ се пофали дека работело на расчистување диви депонии на територијата на Скопје. Притоа, како што велат оттаму, подигнале околу 300 кубни метри, претежно кабаст и градежен отпад.

Наводно, активностите се одвивале во Злокуќани, на повеќе локации во општината Ѓорче Петров, како и во општината Бутел – на улицата Радишанска и во непосредна близина на пазарчето.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....