fbpx

Кливленд со осум победи во низа

-

Кливленд вчеравечер на свој терен го победи лидерот на Источната конференција, тимот на Торонто. Со тоа ја извојува осмата победа во низа.

Торонто има резултат од 16 победи и од шест порази, додека Кливленд ја забележа 13. победа во 20 одиграни натпревари.

Резултати на ноќешните дуели:

Кливленд – Торонто 105:101, Детроит – Портланд 86:98, Мемфис – Далас 114:105,Њу Орлеанс – Њујорк 104:93, Оклахома Сити – Милвоки 114:101, Феникс – Мајами 97:103, Јута – Сан Антонио 100:96 и ЛА Лејкерс – Сакраменто 98:95.

Вечерва се играат 10 натпреварите:

Шарлот – Бостон, Индијана – ЛА Клиперс, Орландо – Вашингтон, Атланта – Филаделфија, Чикаго – Бруклин, Минесота – Портланд, Далас – Њу Орлеанс, Сан Антонио – Њујорк, Голден Стејт – Хјустон и Денвер – Мајами.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Возач загина откако со автомобилот слетал во река кај Колари

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера околу 18 часот на магистралниот пат Кичево – Гостивар кај селото Колари, во која животот го загубил скопјанец, откако со возилото што го...