fbpx

Денеска почнува детскиот филмски фестивал „Кидс-фест“

-

Од денеска до 14 декември во скопските кина „Синеплекс“ и „Милениум“ ќе се одржи првото издание на детскиот филмски фестивал „Кидс-фест“. На репертоарот ќе бидат прикажани анимирани, играни и документарни филмови од Америка, Франција, Белгија, Норвешка, Шведска, Данска и од Хрватска.

Фестивалот се одржува под мотото „Ајде да гледаме филмови“. Термините за филмовите се од 12, 13.30, 15 и од 17 часот.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...