fbpx

Изгаснат пожарот во една од галиите на Вардар, ќе се истражуваат причините

Пожарот избувна околу 13 часот попладнево, а по интервенција на скопските пожарникари, ставен е под контрола

-

Брзо бил изгаснат пожарот кој попладнево избувна во една од галиите на реката Вардар, информираа од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Станува збор за галијата која се наоѓа во близина на хотелот „Холидеј Ин“, а која подолг период е запоставена и полна со смет.

За време на избувнувањето на пожарот, внатре немало луѓе и нема повредени.

Пожарот избувна околу 13 часот попладнево, а по интервенција на скопските пожарникари, ставен е под контрола.

Според изјавите од надлежните, причината за пожарот допрво ќе се утврдуваат, но според првичните информации, станува збор за човечки фактор.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...