fbpx

Илегално пренесувал четворица мигранти

-

На 30 ноември годинава, во 17.30 часот, на патниот правец Гевгелија – Скопје, во близина на наплатната рампа Градско, од полицијата е сопрено патничко возило „мерцедес“, управувано од И.П. (36) од Скопје, во кое тој  превезувал четворица мигранти, државјани на Авганистан.

Мигрантите се предадени во Прифатен центар за странци – Скопје, а по документирање на случајот, против И.П. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...