fbpx

Евакуиран дел од Лондон поради бомба од Втората светска војна

-

Во источен Лондон е пронајдена експлозивна направа, а полицијата наредила итна евакуација на жителите.

Како што пренесуваат британските медиуми, станува збор за бомба од Втората светска војна.

Очевидци велат дека затворен е делот од Лондон околу улицата Скоредич и дека е наредена евакуација на околните згради.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
online free course
download huawei firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free