Пожар попладневно избувнал при судир на два автомобили, „бе-ем-ве“ и „хјундаи“, што се случил на булеварот Словенија во Скопје.

Сообраќајката и пожарот се случиле околу 14 часот, а во интервенцијата за гасење на огнот, која траела околу еден час, учестувале четворица пожарникари.

Од скопската Противпожарна бригада настанатата штета ја проценуваат на околу 2.000 евра.