fbpx

ДПМНЕ ќе слави роденден и ќе ја отвори новата зграда на плоштадот ВМРО

-

ВМРО-ДПМНЕ в сабота, во 19 часот, ќе го прослави својот 25. роденден. Воедно ќе се одбележат и 122 години од формирањето на ВМРО. Според најавите, роденденот ќе се одржи во новата зграда на партијата, која претходно ќе биде свечено отворена.

На манифестацијата се поканети претставници од дипломатскиот кор, од јавниот политички живот, професори, министри, пратеници…

Се очекува говор да одржи премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Минатата година партијата роденденот го прослави во Mузејот на современа уметност во Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Спасовски: Наместо амнестија, повеќе затвори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека законот за амнестија се носи во несоодветен момент, како и дека со опфатот што е најавен нема да допринесе значително за...