fbpx

Денеска претежно сончево, со температура до 16 степени

-

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во одделени котлини, во утринските часови има појава на магла.

Утринската температура се движи од -5 до 3 Целзиусови степени, а максималната дневна ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје во текот на денот се очекува слично време, претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура во главниот град ќе достигне до 10 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Општините не водат сметка колку загадувачи имаат, ниту пак се грижат тие да платат затоа што загадуваат

Во регистарот за Б-интегрирани дозволи на Министерството за животна средина сè уште фигурираат фирми кои некогаш добиле дозвола, но веќе не постојат, а од друга страна, ги нема фирмите...