fbpx

Делегација на Собранието ќе присуствува на молитвениот појадок во Вашингтон

-

Делегација на Собранието, предводена од претседателот Трајко Вељаноски, престојува во Вашингтон, каде што ќе учествува на 64. Молитвен појадок, традиционален, национален американски собир.

Во состав на делагацијата се потпретседателот на Собранието, Рената Десковска, и Павле Саздов и Нора Алити.

Делегацијата на Собранието во текот на својот престој во Вашингтон ќе учествува на неколку настани поврзани со појадокот, а ќе оствари и средби со повеќе конгресмени, сенатори, како и со претставници на меѓународни организации и на фондации.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Повеќе од 11.000 учесници на скопските улици: Заврши 19то издание на Виз Ер Скопски маратон

Над 11.000 тркачи од повеќе од 45 земји од светот, утрово ги исполнија скопските улици со спортска атмосфера, натпреварувачки дух и многу задоволни лица. Ваква беше сликата на стартот...