fbpx

Британија е подготвена да ги интензивира преговорите со ЕУ

-

Велика Британија е подготвена да ги интензивира преговорите со ЕУ за напуштањето на Унијата, но тоа сè уште не е формално договорено, соопшти портпаролката на премиерката Тереза Меј.

По трите круга преговори, минатата недела европските претставници изјавија дека немало успех во поместување на преговорите од прашањата поврзани со излегувањето кон идните односи на ЕУ и на Велика Британија.

Брисел го повика Лондон да ги забрза преговорите за напуштањето на Унијата.

– Ние сме подготвени да ги интензивираме преговорите. Ништо не е формално договорено, но можеме да дискутираме за тоа. Типично е за преговорите да се интензивираат како што минува времето – рече портпаролката.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download coolpad firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course