Неколку лица се полесно повредени откако автомобил влета на тротоар во близина на Националниот музеј во Лондон, јавуваат британските медиуми.

Британската полиција соопшти дека во Лондон се случила несреќа во која повеќе лица се повредени. Репортерот на „Би-би-си“ јавува дека лицата се полесно повредени и дека нема загинати.

Едно лице веќе е уапсено, но засега не се откриваат никакви детали.

https://twitter.com/RavensDarkAngel/status/916673546700578816

Ова е втор ваков настан во Лондон во последните неколку месеци. Претходниот се случи во јуни на Лондонскиот мост.