Македонија

Мицкоски: Инвеститорите ќе нè заобиколат поради објавување на висината на субвенциите

30 август, 2017 - 15:41 (META)  Скопје Владата на вчерашната седница донесе одлука за декласифицирање и за објавување на субвенциите што им се даваат на странските инвеститори во Македонија, потег кој ќе влијае на потенцијалните инвеститори и на нивните намери да дојдат во земјава да инвестираат, изјави…

Арнаудов: Неправедно притворените се чесни луѓе и јунаци

16 декември, 2017 - 16:50 (META)  Скопје ВМРО-ДПМНЕ и денеска протестираше поради притворањето на лицата обвинети за насилствата во Собранието од 27 април годинава, На протестот, кој денеска се одржа пред затворот Шутка се обратија Ламбе Арнаудов, Никола Србов и Влатко Ѓорчев. Арнаудов рече дека луѓето кои…

Видеа