Премиерот Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во Стразбур ќе разговараат со пратеници во Европскиот парламент, како и со претставници на Европската комисија.

Најавено е тие да имаат средба и со еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан.