fbpx

Времето денеска ќе биде облачно и магливо

-

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност.

Во претпладневните часови долж Повардарието по одделни котлини и во речните долини ќе има појава на магла и на облачност.

Утринската температура ќе се движи од -3 до 6 Целзиусови степени, а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје се очекува сончево време со слаба утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец, a дневната температура ќе се искачи до 12 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Пожарникари кои го гаснеа пожарот на Серта, спасија куче од огнената стихија

Работат по 12 часови во денот, борејќи се со пожарите кои ја зафатија планината Серта, а притоа успеваат и да направат хумани дела кои уште повеќе ја враќаат довербата...