fbpx

Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода

-

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во населбата Кисела Вода, при што дошло до директен судир меѓу возило „лада“ и патничко комби.

Неофицијално, едно лице е починато, а други четворица се повредени.

Според изјавите на очевидци, на местото на настанот пристигнале две возила на брза помош, а едно од возилата било сечено од противпожарната служба за да бидат извлечени патниците.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Последици од невремето: поплавени куќи и подруми, паднати дрва, уништени автомобили

По вчерашното невреме што ги зафати Скопје, Гостивар и Тетово околу 16.30 часот, од Центарот за управување со кризи (ЦУК), информираа дека на Единствениот повикувачки број за итни случаи...